Słuchawki elektrostatyczne to z reguły świetna inwestycja, jednak w większości przypadków ich odpowiednie napędzenie nie jest tak proste jak się mogłoby wydawać. Z pomocą niedawno nadeszło iFi Audio PL, które wprowadziło do oferty energizer Pro iESL, jednostkę mającą na celu optymalne wysterowanie właśnie tego typu słuchawek.

ifi Pro iESL

Urządzenie ifi Pro iESL zostało stworzone głównie z myślą o współpracy z flagowym wzmacniaczem iFi Audio - Pro iCan. W przypadku sparowania tych dwóch urządzeń, współpraca odbywać się będzie poprzez wykorzystanie specjalnego, autorskiego złącza ESL-Link. W takim duecie iESL nie potrzebuje zewnętrznego zasilania, a potrzebną do działania energię urządzenie pobiera z podłączonego wzmacniacza iCan Pro. Pobrana energia jest następnie "buforowana" w specjalnym układzie kondensatorów. Takie rozwiązanie przybliża działanie iESL do urządzeń bateryjnych, dzięki czemu niemalże w całości wyeliminowane zostało występowanie zakłóceń pochodzenia sieciowego, a wartości szumów sieciowych zbliżają się do poziomu niemierzalnego.

Pro iESL jest również kompatybilny ze wzmacniaczami słuchawkowymi innych producentów, jednakże w tym trybie wymagane jest podłączenie energizera iESL do sieci dołączonym do zestawu, wysokiej klasy zasilaczem iPower.

ifi Pro iESL

Zainteresowanych możliwością optymalnego napędzenia słuchawek elektrostatycznych, zapraszamy do zakupów.