Na trwającym właśnie HighEnd Show Astell&Kern zaprezentowało dwa kolejne modele przenośnych odtwarzaczy Hi-Res. Nowe produkty przyjęły nomenklaturę po referencyjnym modelu A&Ultima i nazwane zostały: A&futura oraz A&norma. Pierwszy z nich będzie przedstawicielem linii premium, a drugi linii standard.

Astell&Kern A&futura SE100

A&futura (SE100) wyposażony będzie w kość SABRE ES9038Pro od ESS. Odtwarzacz będzie przyjmował sygnał do 32 bit/384kHz PCM oraz natywne Quad DSD. Zmieniono w nim sekcję zasilania i układów odpowiadających za eliminowanie zniekształceń i szumów. Wewnątrz pracować będzie ośmiordzeniowy procesor, a obsługa będzie odbywać się z poziomu 5" ekranu. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji m.in. 128GB wewnętrznej pamięci. Producent przewiduje średni czas pracy do 10 godz. 

Astell&Kern A&norma SR15

W modelu A&norma (SR15) zamontowany będzie układ Cirrus Logic CS43198 oraz czterordzeniowy procesor. Urządzenie będzie przyjmować pliki do 24bit/192kHz PCM oraz natywne DSD. Całość zamknięta zostanie w obudowie przypominającej nieco serię AK70.

Astell&Kern Billie Jean

Ostatnią z zaprezentowanych nowości są słuchawki dokanałowe Billie Jean, stworzone we współpracy z JH audio. W nowym, 2-drożnym modelu wykorzystano m.in. opatentowane rozwiązanie freqphase® waveguide technology, a całość projektowano i tuningowano z myślą i jak największym zakresie dynamiki oraz neutralnym brzmieniu w którym nie ma niepotrzebnych artefaktów czy podkolorowań.

Nowe modele urządzeń prawdopodobnie pojawią się w sprzedaży w okolicach czerwca/lipca, a my już teraz zapraszamy do skorzystania z przecen na modele:

AK100 II

AK70 

AK70 LE

Jr