Projekty i instalacje AV

Dla budujących lub remontujących swoje mieszkania, domy bądź apartamenty projekt jest elementem, który odpowiednio zrealizowany, pozwoli w pełni cieszyć się dobranymi zestawami, nie tylko dzięki prawidłowemu prowadzeniu odpowiednich przewodów, ale także często poprzez poprawę akustyki pomieszczeń oraz odpowiednie umiejscowienie poszczególnych elementów AV. Projekt pozwala także ukryć pewne komponenty, które dla niektórych mogą być mało estetycznym elementem wystroju pomieszczenia.

Zajmujemy się projektowaniem instalacji audio-wizualnych zarówno na potrzeby klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Przy współpracy z architektami, lub bezpośrednio z inwestorami, tworzymy projekty zestawów kina domowego, systemów multi room, dedykowanych salek kinowych, sal konferencyjnych, systemów automatyki, a także kompleksowych rozwiązań do restauracji, pubów, ośrodków spa i innych budynków użyteczności publicznej.

Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie prac nad projektem instalacji AV wraz z powstawaniem planów inwestycji, ale w każdym późniejszym momencie także postaramy się zadbać o możliwie najlepsze rozplanowanie montażu każdego elementu wchodzącego w skład poszczególnych systemów, tym bardziej, że w obecnych czasach, technologia umożliwia stworzenie projektu nawet stosunkowo złożonych systemów, także wtedy, gdy prace są już na wykończeniu i wprowadzanie zmian jest mocno ograniczone.

Każdy projekt zaczynamy od spotkań lub korespondencji elektronicznej, w trakcie których poznajemy Państwa preferencje i oczekiwania. Dzięki nim jesteśmy w stanie zaproponować adekwatne do potrzeb rozwiązania.

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dlatego składowe poszczególnych projektów są różne, ale każdy z nich ma pewne elementy wspólne, na które składają się:

  • Dobór odpowiedniego okablowania i wstępne propozycje elementów wchodzących w skład systemów
  • Rozmieszczenie elementów na dostarczonych rzutach pomieszczenia
  • Schemat połączeń kablowych wraz z wytycznymi dot. prowadzenia przewodów
  • Opis do projektu

Nad każdym projektem pracujemy do momentu uzyskania Państwa akceptacji. Zarówno w trakcie projektowania jak i po jego zakończeniu osoba odpowiedzialna za prace nad projektem jest do dyspozycji zarówno Państwa jak i architektów, czy elektryków pracujących przy projekcie.

 INSTALACJA AV

Instalację najczęściej wykonujemy przy współpracy z elektrykiem, przekazując mu dobrane okablowanie oraz wytyczne dotyczące prowadzenia poszczególnych przewodów. Jest to rozwiązanie najbardziej korzystne pod względem ekonomicznym, ale jeśli chcą Państwo skorzystać z naszych usług także w tym etapie, całą instalację AV możemy wykonać sami.

 MONTAŻ I PODŁĄCZENIE

Etap ten ma za zadanie prawidłowe umiejscowienie i podłączenie komponentów. Z montażu urządzeń i ich podłączeń korzystają zarówno Ci, którzy zdecydowali się na nieco bardziej złożone systemy audio-video, często obejmujące systemy multiroom lub automatyki, jak i klienci, którzy nie chcą samemu np. wieszać telewizorów, ekranów, projektorów lub nie chcą podłączać zestawów kina domowego.

 PROGRAMOWANIE I USTAWIENIA

Złożone systemy automatyki, czy bardziej zaawansowane systemy multiroom wymagają programowania, bez którego nie będą w stanie poprawnie funkcjonować. Zakres ustawień jest zależny od stopnia złożoności instalacji. Może on obejmować tylko proste ustawienia amplitunera AV, a może zaczynać się na ustawieniach domowej sieci komputerowej, a kończyć na kalibracji poszczególnych elementów zestawu.

SPRAWDZENIE I PREZENTACJA

Jest to ostatni krok, gdzie prezentujemy możliwości sprzętu oraz odpowiadamy na pytania dotyczące obsługi.

 INFORMACJE DOTYCZĄCE FINANSOWANIA

Każdy z etapów wyceniany jest indywidualnie. Ceny zależne są od stopnia złożoności poszczególnych działań.

Zapraszamy Serdecznie do kontaktu.


© Audiovideo.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Prestacity.pl